Online Ödeme Online Destek Bize Ulaşın 0 (212) 903 0 903

Jettel Global Hedeflerle Büyüyor!

Telekom, iletişim ve bilgi teknolojileri alanlarında çözümler geliştiren Jettel, Bulut Santral Sistemleri ile mekandan bağımsız haberleşme sistemleri sunuyor. Şirketlerin maddi kayıplarını azaltmayı amaçlayan teknoloji çözümleriyle şirket, yeni pazarlara açılmayı gündemine alarak, bu konudaki yatırımlarını arttırıyor.

 

Pandemi süreci dijitalleşmedeki gelişmeleri hızlandırmaya devam ederken, şirketler bu alandaki yatırımlarını sürdürüyor. Telekom ve bilgi teknolojileri sektörüne en yüksek seviyede katma değer yaratma hedefiyle çalışmalarına devam eden Jettel de pandemi döneminde “Jettel Bulut Santral” sistemleri ile evleri ofise dönüştürürken, “Jettel Live” isimli bir web konferans ve online eğitim sistemini de hayata geçirerek, iş dünyasının hizmetine sundu. Yurt dışında daha etkin bir Pazar büyüklüğüne ulaşmak için yatırımların arttırılmasını planlayan Jettel ile ilgili Jettel Genel Müdürü Murat Uluca, şirketin büyüme stratejilerini, planlarını ve sektörün yeni normalini Fortune Türkiye okuyucularıyla paylaştı.

 

Jettel bünyesinde yapılan çalışmalardan kısaca bahseder misiniz?

 

Jettel; telekom, iletişim ve bilgi teknolojileri alanlarında kaliteli ve ekonomik hizmet sunmanın, yüksek teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmaktan geçtiğinin bilinci ile hareket ederek, yurt içi ve yurt dışında şirketlerin ihtiyaç duyduğu ve gelecekte ihtiyaç duyacağı ürün, hizmet ve çözümleri geliştiriyor. Hizmetlerimiz arasında; Bulut santral sistemleri, Callcenter yazılım çözümleri, CRM müşteri ilişkileri yazılımları ve son olarak geliştirdiğimiz web konferans ve canlı online eğitim sistemi “Jettel Live” bulunuyor.

 

Diğer bir ana faaliyet konularımızdan biri de teknoloji paylaşımı. “Yatırım yapmadan kendi markanız ile hizmete başlayın” projemiz telekom sektöründe ses getiren projelerimizdendir. Teknoloji paylaşımı sayesinde iş ortaklarımız Ar-Ge ve teknoloji yatırımı üstlenmeden, Jettel’in gelişmiş teknoloji altyapısı üzerinden kendi müşterine isim ve markalı hizmet verebiliyor. Sektörde faaliyet gösteren telekom operatörleri ve santral haberleşme şirketleri bulut santral sistemleri, Callcenter yazılım çözümleri, CRM müşteri ilişkileri yazılım hizmetlerimizi kendi markaları ile müşterilerinin kullanımına sunabiliyorlar.

 

Yazılım altyapımız ise bizi rakiplerimizden ayıran bir diğer özelliğimiz. Dışa bağımlılığımız yüzde 1’in altında. Kendi altyapımıza sahip olduğumuz için yaşanan aksaklıklara çok kısa sürede müdahale edip çözüme kavuşturabiliyoruz.

 

Pandemi ile geçen 2020 yılının Jettel’deki etkisi nasıl oldu?

 

Şirketimiz, pandemi başlangıcı itibariyle çalışma modelini ev ortamına dönüştürmeyi başardı. Mart ayında 2.000’in üzerinde ofisi eve taşıdık. Haziran ayında, tersine bir süreç yaşanmasına rağmen yüzde 50 oranında evden hizmet üretimi devam ediyor. Başarılı bir sınav verdiğimizi söyleyebilirim. Küresel bir krizde bile teknik sorun ve problemlerin yüzde 97’sini ilk 30 dakika içerisinde çözebilme kabiliyetine ve yeteneğine sahip olduğumuzu kanıtladık.

 

Hepimizin bildiği üzere krizler, beraberinde bir takım fırsatları da getirir. Biz de bu süreçte krizin etkilerini tersine çevirmek üzere birçok farklı çalışmada bulunduk. Jettel Live bu dönemde hizmete aldığımız bir projeydi. Jettel Live, şirket yöneticilerinin iş toplantılarına bulundukları yerden, kullandıkları tarayıcı üzerinden canlı katılımlarını sağlıyor. Ayrıca eğitim sektöründe de video görüşmeler ile canlı online derslerin rahatlıkla yapılabilmesine olanak tanıyor.

 

Diğer bir projemiz ise altyapı ve Ar-Ge geliştirmeleri üzerine oldu. Yurt dışında daha etkin bir Pazar büyüklüğüne ulaşmak için yatırımlarımızı genişletme sürecine girdik. 2020 yılında kârlılığın düşmesine rağmen, yüzde 40 büyüme gerçekleştirdik. Büyümenin 2021 yılında devam etmesini ve kârlılığın yükselmesini bekliyoruz. 2020 yılında olduğu gibi bu yıl da yatırım ve büyümenin yanı sıra istihdam artışı devam edecek.

 

Jettel ile ilgili 2021 yılı ajandanızda hangi konu başlıkları yer alıyor?

 

Yatırımlarımız ve istihdam sürecek. Yurt içinde ve yurt dışında müşteri ve bayi kanalımızı genişleteceğiz. Şirketimizin satış pazarlama stratejileri üç ayrı koldan ilerliyor. İlki kendi müşteri portföyümüzü merkezden büyütmek, ikincisi bayi kanalını genişletmek ve üçüncüsü teknoloji altyapımızın sayısını arttırmak. Şirketimiz, teknoloji paylaşımı noktasında iş ortaklarına yatırım yaptırmadan ticari ve müşteri kazanımlarının büyümesine önemli katkılar sağlıyor. 2021 yılında detayları paylaşamıyorum ama ülkemiz, ilk defa kullanılacak yazılım teknolojimizle tanışacak. Yurt dışında örneklerinin pek olmadığı bu yazılım teknolojimizle sektörde önemli bir ses getirmeyi planlıyoruz.

 

Pandemi telekomünikasyon dünyasını ve şirketinizi nasıl etkiledi?

 

Daha önce pandemi gibi bir süreci deneyimlemedik. Ancak fiziki mekanlara bağlı kalmadan yıllardır hizmetini verdiğimiz bulut santral sistemleri ve Callcenter sistemlerinin önemli ve gerekli olduğu, kullanan ve ihtiyaç duyan şirketler nezdinde tescillendi diyebiliriz. Yeni normalin telekomünikasyon alanında nasıl şekilleneceği aslında pandemi süreciyle kendini gösterdi. Daha fazla yazılım ve teknoloji yatırımı, daha fazla Ar-Ge. Bu süreç gelişerek, büyüyerek devam edecek. Yeni normalde mekana bağımlı kalmadan çalışabilmeyi başarılı bir şekilde sürdüreceğiz. Şirketimiz mobil, tablet ve PC üzerinden program kurmaya gerek duymadan kullanabilecekleri teknolojileri hayata geçirecek ve yatırımlarını bu doğrultuda genişletecek.

 

Bulut santral hizmetlerinin sunduğu avantajlardan ve sizin bu konuda geleceğe yönelik hedeflerinizden bahseder misiniz?

 

Ülkemizde santral haberleşme sistemleri üzerinden ciddi maddi kayıplar yaşanıyor. Bu gri bir alan olması sebebiyle gözden kaçıyor. Şirketimiz deneyimleri ve tecrübeleriyle, şirketlerin maddi kayıplarını geri kazanmalarına imkan sağlıyor. Sahip olduğumuz teknolojiye sadece bir santral haberleşme sistemi gözü ile bakmıyoruz. Teknolojiyi satış ve pazarlama verileriyle harmanlıyoruz. Sağlık ve eğitim sektörleri başta olmak üzere, pek çok sektörde şirketler yıllık milyonlarca lira maddi kayıplar yaşıyor ve bu kayıpları nasıl yaşadıklarına dair bilgi ve teknoloji sahibi değiller. Jettel, teknolojisi ve hizmetleriyle bu kayıpların geri kazanılmasına sağlıyor.

 

Jettel; şirketlerin kayıplarını tolere etmesine, müşteri ile personel arasındaki iletişimin denetlenmesine, kayıpların geri kazanılmasına, ticari satışların artmasına, müşteri ve itibar kayıplarının azalmasına yardımcı oluyor. Bunun yanında personel verimliliğini ölçebilir ve olumsuz durumlara karşı hızla aksiyon alabilirsiniz. Ayrıca bulut santral sistemlerimiz, kullanıcıların talep ve gereksinimlerine göre şekillenebiliyor. Bu sayede müşterilerimiz, devamlı yenilenen ve gelişen bir teknolojiden faydalanıyor.

 

 


Bu site daha iyi hizmet sunmak için çerezleri kullanır. Sitenin düzgün çalışması için çerezlere izin verilmiş olmalıdır.Kapat